Działalność

Maria Derda

Maria Derda

Przewodnicząca

Jestem osobą, która ponad wszystko ceni poczucie humoru, zarówno u siebie, jak i u innych. Studiowanie informacji naukowej i bibliotekoznawstwa pojawiło się w moim życiu przez przypadek, ale szybko stało się jego ważną częścią. Uwielbiam prace manualne, zaczynając od scrapbookingu, a kończąc na budowie szopy narzędziowej. Zaczytuję się w książkach Anety Jadowskiej. Sok z Żuka i Sweeney Todd Tima Burtona to filmy, które mnie ukształtowały. Mam fioła na punkcie tatuaży i śmiesznych skarpetek.

Agata Latacz

Agata Latacz

Z-ca Przewodniczącej

Jestem Agata. Lubię książki. I komunikację miejską. Bo w komunikacji miejskiej można bezkarnie książki czytać (bez wysłuchiwania, że znowu marnuje się czas itp.).
Pomimo tego, iż jestem „kolekcjonerką” to cały mój księgozbiór mieści się w jednym pudełku – jeśli uznamy mieszkanie za pudełko ;-)
Oprócz ksiąg małych i dużych jestem pasjonatką architektury oraz historii PRL-u. I matematyki. Cyferki do mnie mówią! Ma to wiele zalet, bo jeżeli z cyferkami żyje się dobrze, to można np… policzyć, ile miejsca potrzeba na nowe książki <3 ;-)
Julia Lewandowska

Julia Lewandowska

Sekretarz

Przede wszystkim to ja jestem dobrą aktorką. Wiele rzeczy zmuszona jestem grać, bo na przykład bicie ludzi nie jest do końca legalne, a fałszywy spokój wychodzi mi nieźle. Nie lubię mówić wszystkiego wszystkim. Raczej wszystko niewielu. Dużo rzeczy mi się wydaje, jeszcze więcej sobie wyobrażam. Dużo się staram, nie zawsze wychodzi. Mam tyle lat, że mogłabym coś, a jednak nic. Czasem myślę, czasem nie. Obserwuję świat i dużo się zastanawiam. W pewnych sprawach jestem zawziętą kłamczuchą…
Daria Durkowska

Daria Durkowska

Olga K. Forlicz

Olga K. Forlicz

W życiu kieruję się kilkoma zasadami, między innymi zawsze staram się robić to, co sprawia mi w życiu radość i daje satysfakcję, stąd też na „stare lata” znów znalazłam się w uczelnianych murach stając się szczęśliwą studentką pierwszego roku Architektury Informacji. Moje postrzeganie świata ukształtowały pasje – muzyka, fotografia, podróże, film, książka i ta najważniejsza i najbliższa mojemu sercu – kynologia. A najwspanialsze chwile to te, kiedy mogę kilka z nich łączyć w jedną… :)
Aleksandra Franczyk

Aleksandra Franczyk

Studiuję na kierunku informacja naukowa i bibliotekoznawstwo. Swoją przygodę z czytaniem zaczęłam stosunkowo późno. Najchętniej sięgam po klasyczne powieści romantyczne czy obyczajowe z XIX i XX wieku. Fascynuje mnie również życie codzienne i ubiór społeczeństwa z tamtego okresu. Lubię mieć zajęte ręce, dlatego też uwielbiam wszelkiego rodzaju robótki ręczne. Odkąd pamiętam interesowała mnie kryminalistyka. W wolnych chwilach lubię grać w gry Nintendo.

Roksana Guja

Roksana Guja

Studiuję Informację Naukową i Bibliotekoznawstwo. Uwielbiam poezję a swoje wiersze piszę na maszynie do pisania. Interesuje mnie fotografia, papiernictwo, architektura PRLu i klimat tamtych lat. Mój ulubiony gatunek filmowy to Science Fiction. 

Maciej Kasperczyk

Maciej Kasperczyk

Paulina Krakowska

Paulina Krakowska

Jeśli ktoś zapyta o mnie moich przyjaciół, definitywnie stwierdzą, że za dużo myślę – co wcale nie jest takie złe. Dzięki temu kreuję swoje własne światy na kartach dokumentów tekstowych i zadaję nieznośnie dużo pytań, głównie dotyczących tańca ulicznego. W wolnym czasie pochłaniam fantastykę, zapisuję szalone teorie przychodzące mi do głowy, zasłuchuję się w muzyce albo urządzam prywatne imprezy taneczne w moim własnym studiu tanecznym-pokoju.

Kamil Król

Kamil Król

Interesuje mnie praktycznie wszystko, w moim otoczeniu; począwszy od ludzi, a skończywszy na przedmiotach codziennego użytku. Nic więc dziwnego, że w krąg moich zainteresowań wpisała się architektura informacji, która podobnie jak moje zainteresowania jest interdyscyplinarna. Bardzo bliska mojemu sercu jest sztuka; lubię ją zarówno konsumować jak i tworzyć. W wolnych chwilach maluję i piszę wiersze. Z kolei bardziej przyziemnymi rzeczami, które sprawiają mi przyjemność jest oglądanie filmów i czytanie książek z uniwersum Gwiezdnych Wojen i Marvela.

Julia Margol

Julia Margol

Zapisuj, zaczynam dyktować. Na co dzień jestem studentką architektury informacji – dziwaczny kierunek, nie wyjaśnię, o co w nim chodzi, chociaż jest dla mnie stworzony – w czasie wolnym absorbuje mnie sztuka – przyjmuję ją w każdej postaci. Piszę, rysuję, a ciało traktuję jak płótno. Kocham żeglarstwo oraz wszelkie sporty wodne. Moi bliscy marudzą, że pewna siebie jestem tylko na korcie, a liczby to jedyne, z czym potrafię się dogadać – bywam zbyt nieśmiała, aby mówić to, co myślę, a fakty uznaję ponad wszystko inne.

Laura Musiał

Laura Musiał

Od zawsze fascynowały mnie starożytne cywilizacje, dlatego chciałam zostać archeologiem. Wybrałam jednak informację naukową i bibliotekoznawstwo, ponieważ moja miłość do książek i chęć kontaktu z drugim człowiekiem przeważyła. W wolnym czasie czytam, słucham muzyki oraz wypijam ogromne ilości herbaty.
Piotr Ostrowski

Piotr Ostrowski

Jestem studentem informacji naukowej i bibliotekoznawstwa (stopień magisterski). Pracę licencjacką poświęciłem recepcji polskiego komiksu. W wolnym czasie staram się poszerzać swoje horyzonty oraz hobbistycznie interesuję się zagadnieniami socjologicznymi, kulturoznawczymi i filozoficznymi, jak również podstawami testowania oprogramowania. Lubię filmy i seriale, w tym animacje jak BoJack Horseman, prowadzę i uczestniczę w grach RPG, piję niezdrowe ilości kawy oraz lubię muzykę, ze szczególnym uwzględnieniem różnego rodzaju punku. 

Zuzanna Poloczek

Zuzanna Poloczek

Wiktoria Sarbiewska

Wiktoria Sarbiewska

Jestem Wiktoria i lubię książki :-) W wolnych chwilach, choć takich nie za wiele, uwielbiam robić na drutach, grać w Minecraft i piec wszelkiego rodzaju pyszności. Także muzyka leci u mnie cały czas – w trakcie nauki, sprzątania, gotowania, a nawet w pracy ❤️

Albert Sosnówka

Albert Sosnówka

Patrycja Szałata

Patrycja Szałata

Pewnego dnia podjęłam decyzję, że chce coś zmienić w moim życiu. Spakowałam walizki, kota wzięłam pod pachę i nim miałam decyzję o przyjęciu na studia mieszkałam już w oddalonych od mojego domu rodzinnego o 400 km Katowicach. Pozwoliło mi to studiować kierunek, który mnie uszczęśliwia, ale ułatwiło mi też rozwój pasji jaką jest podróżowanie. Staram się odwiedzić najpiękniejsze i najciekawsze miejsca w kraju. Wszystko dokładnie fotografuje i opisuję w moim albumie aby mieć pamiątkę na długie lata. Najbardziej ukochałam Roztocze z którego okolic pochodzę i myślę, że to przez to najlepiej czuje się wśród natury z książką. Kocham piec ciasta (jeszcze bardziej je jeść), jestem fanatyczką filmów Animowanych i ciekawych/ śmiesznych skarpetek oraz mojego kota i co miesiąc oglądam film „Uśmiech Mona Lisy”, zawsze tak samo go przeżywając i wyciągając nowe wnioski.

Julia Wróbel

Julia Wróbel

Klaudia Wydra

Klaudia Wydra

Studiuję informację naukową i bibliotekoznawstwo. Certyfikowana plant mom oraz
miłośnik eksperymentów kulinarnych. Uwielbiam grać w gry zarówno planszowe, jak
i komputerowe. W wolnych chwilach chętnie rysuję oraz czytam fantastykę, popijając
przy tym przygotowaną w bardzo konkretny sposób kawę.

Byli członkowie

Daniel Arndt
Joanna Balawander
Wojciech Balawander
Julia Banduch
Iwona Bany
Justyna Barczyk
Katarzyna Bebło
Sylwia Bem
Piotr Biesiada
Anna Bogdańska
Anna Brzoska
Daniela Brzóska
Anna Burdyk
Małgorzata Caban
Agnieszka Cabon
Malina Cieciak
Justyna Cieślik
Anna Czardybon
Sergiusz Czarzasty
Ilona Czub
Martyna Darowska
Olena Drobitko
Anna Drygas
Patrycja Gadomska
Anna Gaj
Adam Gajecki
Aleksandra Gajowska
Joanna Galant
Anna Gawinek
Marta Gawlik

Wojciech Gąska
Marlena Gęborska
Natalia Gładyś
Justyna Gnyp
Michał Gołata
Marta Grabowska
Agata Gruchel
Zuzanna Gulcz
Maria Habryka
Agnieszka Hasik
Anna Honc
Marta Jabłońska
Alicja Jędrzejczyk
Justyna Januszewska
Małgorzata Jonkisz
Kuba Lulewicz
Michał Kamiński
Joanna Kaźmierczak
Dominik Kempa
Anna Kłysz
Jolanta Kokoszka
Gosia Kopczyńska
Przemysław Kożuch
Martyna Król
Magdalena Krzywda
Magdalena Kulej
Paula Kuźma
Katarzyna Latusek
Bartłomiej Legis
Paulina Łosoń
Anna Maj
Magdalena Majer
Agnieszka Maroń
Mateusz Mathad

Anna Matysek
Monika Matysik
Anna Mazur
Magdalena Mientus
Barbara Morawiec
Judyta Motak
Monika Mrowiec
Magdalena Niemiec
Kamil Nowak
Łukasz Ogłoza
Tomasz Olik
Jolanta Organ
Dominika Paleczna
Dominika Panek
Paulina Pańta
Agnieszka Paszek
Emilia Patrzałek
Adriana Piechota
Magda Pokrywka
Ewa Poloczek
Zuzanna Mela Poloczek
Joanna Polok
Beata Popiołek
Grzegorz Pytel
Joanna Raj
Marlena Rams
Aleksandra Reks
Anna Ryszarda Ryś
Nikoleta Saluk
Weronika Sieczkowska
Maciej Skorupa

Kalina Sobieska
Dorota Sochocka
Katarzyna Sojka
Anna Starzykowska
Dorota Stołecka
Anna Suchecka
Sandra Suchowska
Anna Szczęśniak
Adrianna Szefer
Katarzyna Szmidt
Jagoda Szostak
Anna Śmigielska
Zuzanna Świeżowska
Marta Uzarowicz
Ewelina Wacławska
Ewa Warząchowska
Aleksandra Wąchalska
Michalina Wodarska
Bożena Wojtasiak
Artur Wójcik
Michał Wyszyński
Honorata Zarębska (Kostrzewa)
Klaudia Zatońska
Katarzyna Zimoch
Monika Znojek
Sylwia Żłobińska
Dominika Żugaj
Karolina Żuk