O nas

dr hab. Agnieszka Gołda

dr hab. Agnieszka Gołda

Opiekun Koła

 • utworzone zostało w latach 1975 / 1976 przy Zakładzie Bibliotekoznawstwa i Informacji Naukowej na Wydziale Filologii Polskiej Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach,
 • pierwszym opiekunem został Adam Jarosz, ówczesny kierownik Zakładu,
 • na przełomie 1983/1984 r. Koło zawiesiło swoją działalność, by po rocznej przerwie ją reaktywować pod zwierzchnictwem Zbigniewa Żmigrodzkiego,
 • w latach 2005 – 2011 w ramach Koła Naukowego Bibliotekoznawców funkcjonowała Sekcja Bibliograficzna Koła Naukowego z inicjatywy ówczesnych opiekunów: Agnieszki Gołdy i Anny Seweryn,
 • do sierpnia 2017 r. Koło nosiło nazwę Koła Naukowego Bibliotekoznawców,
 • obecnie Koło Naukowe Infologów rozwija się przy Instytucie Bibliotekoznawstwa i Informacji Naukowej (IBiIN) Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach,
 • współtworzenie bazy cytowań bibliograficznych CYTBIN,
 • organizowanie konferencji, eventów kulturalnych, warsztatów, stoisk i spotkań z ciekawymi ludźmi,
 • animowanie aktywności naukowej studentów i rozwijanie ich pasji,
 • reprezentowanie KNI na forum ogólnopolskim poprzez aktywne uczestniczenie na studenckich spotkaniach wyjazdowych,
 • wspieranie rozwoju czasopisma „Nowa Biblioteka”, które jest recenzowanym kwartalnikiem wydawanym przez Instytut Bibliotekoznawstwa i Informacji Naukowej UŚ w Katowicach.
Regulamin w pliku pdf do pobrania TUTAJ :)

Członkowie Koła

Jolanta Kokoszka

Jolanta Kokoszka

Przewodnicząca

Jeszcze nie tak dawno temu chciałam zostać astronautką, ale stwierdziłam, że fizyka nie jest dla mnie i postanowiłam zgłębiać przestrzeń Internetu. W dodatku utożsamiam się z Mabel Pines, bo tak samo jak ona kocham sweterki i jestem otwarta na nowe znajomości. W wolnym czasie oglądam seriale, filmy, a także amatorsko zajmuję się fotografią.

Kuba Lulewicz

Kuba Lulewicz

Skarbnik

Serwus. Jestem osobą myślącą pozytywnie, czasem aż za bardzo. Znając siebie, szukałbym pozytywów nawet na własnym pogrzebie. Jedyną negatywną rzeczą jaką akceptuje moja świadomość, jest film do aparatów analogowych. Kocham muzykę i kocham ją tworzyć – na gitarze, palcami po biurku, czy po prostu w mojej głowie. Uwielbiam uczyć się nowych rzeczy – manualnych jak i umysłowych. Staram się spełniać moją „Własną Legendę”, choć zdarza mi się zbaczać z tej ścieżki. Składam się w połowie z imbiru, gdyż dodaję go w masowych ilościach do kawy.
Julia Lewandowska

Julia Lewandowska

Sekretarz

Przede wszystkim to ja jestem dobrą aktorką. Wiele rzeczy zmuszona jestem grać, bo na przykład bicie ludzi nie jest do końca legalne, a fałszywy spokój wychodzi mi nieźle. Nie lubię mówić wszystkiego wszystkim. Raczej wszystko niewielu. Dużo rzeczy mi się wydaje, jeszcze więcej sobie wyobrażam. Dużo się staram, nie zawsze wychodzi. Mam tyle lat, że mogłabym coś, a jednak nic. Czasem myślę, czasem nie. Obserwuję świat i dużo się zastanawiam. W pewnych sprawach jestem zawziętą kłamczuchą…
Martyna Król

Martyna Król

Nie będzie dla nikogo zaskoczeniem fakt, że uwielbiam czytać książki. Wymarzony sposób na spędzenie wieczoru to książka, ciepły koc i kot na kolanach lub spotkanie ze znajomymi. Jestem osobą upartą, która nie chce się poddać dopóki nie osiągnie celu. Dodatkowo interesuję się fotografią.
Magdalena Mientus

Magdalena Mientus

Czytam, czytam, czytam. Gdyby do życia nie były potrzebne pieniądze mogłabym spędzić je tak całe. Częściej mnie nie ma w domu niż jestem, więc zawsze robię wszystko na ostatnią chwilę. Strasznie się czepiam błędów językowych przez co ciężko ze mną wytrzymać :D A poza tym absolutnie, niezaprzeczalnie i bezapelacyjnie kocham pandy!
Katarzyna Szmidt

Katarzyna Szmidt

Na co dzień oprócz czytania książek, czy też spotkań w dobrym towarzystwie, odkrywam zakamarki internetu. Dlatego nie zaskoczę Was, że istnieje wysokie prawdopodobieństwo przepływu sieci w moich żyłach. Charakteryzuję się również sarkastycznym podejściem do życia. Kieruję się zasadą zen „Nigdy nie sprawdzaj głębokości wody obiema stopami na raz”.
Karolina Żuk

Karolina Żuk

Maluję, rysuję, gram, czytam, oglądam, słucham. Generalnie, to interesuję się wszystkim, więc nigdy nie wiem w co włożyć ręce. Mam słabość do zwierząt i jedzenia, uważam, że woda i jabłka powinny być za darmo i nie znoszę jak mi się rozkazuje.
Monika Matysik

Monika Matysik

Mam na imię Monika. Studiuję Informacje naukową i bibliotekoznawstwo. Nienawidzę pobierania krwi. Uwielbiam tatuaże, księżyc i filmy animowane. Seriale to mój nałóg. Uważam, że stare rzeczy są piękne. Od zawsze chciałam zostać Ninja. W życiu próbuję być otwarta na innych i patrzeć na otaczający świat z wielu perspektyw. A na koniec pamiętaj człowieku: Stay weird!!
Daniela Brzóska

Daniela Brzóska

Studiuję informację w instytucjach e-społeczeństwa. Jestem zwolenniczką prowadzenia zdrowego trybu życia oraz interesuje mnie medycyna ajurwedyjska. W wolnych chwilach lubię się zrelaksować przy dobrej książce bądź wejść w wirtualną przestrzeń gier komputerowych.
Magdalena Kulej

Magdalena Kulej

Cześć Wszystkim! Mam na imię Madzia. Jestem studentką kierunku bibliotekoznawstwo i informacja naukowa. Uwielbiam czytać, piec ciasta, gotować, a także słuchać muzyki. Ponadto jestem wielką fanatyczką skoków narciarskich oraz przedświątecznego klimatu. Jestem dość nieśmiałą osobą, ale próbuję to zmienić i wychodzę do ludzi.
Piotr Ostrowski

Piotr Ostrowski

Nazywam się Piotr Ostrowski, studiuję informację naukową i bibliotekoznawstwo. Oczywiście interesuję się książkami (głównie fantasy) oraz różnymi ciekawostkami. Oprócz tego bardzo lubię seriale, których widziałem niezliczoną ilość w najróżniejszych formach. Dość łatwo jest mnie czymś zaciekawić. W wolnym czasie lubię czytać, grać w gry planszowe oraz komputerowe, oglądać i słuchać opowieści innych ludzi.
Adam Gajecki

Adam Gajecki

Mam na imię Adam. Studiuję informację w instytucjach e-społeczeństwa. W przyszłości zamierzam zostać naukowcem i badać środowisko informacyjne. Mam całą paletę pasji i zainteresowań: historia, geopolityka, filozofia, systemy religijne, antropologia, informacja, a nawet naukowa fantastyka. Cenię w innych ludziach inteligencję, uczciwość i odmienność.
Zuzanna Mela Poloczek

Zuzanna Mela Poloczek

Po obejrzeniu wszystkich sezonów „Grey’s Anatomy” chciałam zostać chirurgiem, ale dobrze wiem, że medycyna nie jest dla mnie, więc wylądowałam na kierunku informacja w instytucjach e-społeczeństwa. Adekwatnie do tematyki rozwijanej przez Koło, uwielbiam książki, ale także seriale i filmy – to moja mała miłość. Moje życie, a szczególnie szafę, zapełniłabym rzeczami vintage – dalej szukam idealnych jeansów…
Nikoleta Saluk

Nikoleta Saluk

Czytanie i pisanie – brzmi jak opisanie podstawowych umiejętności każdego, kto ukończył szkołę podstawową, jednak w wielu przypadkach, tak jak w moim, to synonim zaabsorbowania książkami, procesem twórczym, bibliotekami. Lubię długie spacery w deszczu, teatr i czekoladę. Kiedy nikt nie patrzy, wącham książki.
Olga K. Forlicz

Olga K. Forlicz

W życiu kieruję się kilkoma zasadami, między innymi zawsze staram się robić to, co sprawia mi w życiu radość i daje satysfakcję, stąd też na „stare lata” znów znalazłam się w uczelnianych murach stając się szczęśliwą studentką pierwszego roku Architektury Informacji. Moje postrzeganie świata ukształtowały pasje – muzyka, fotografia, podróże, film, książka i ta najważniejsza i najbliższa mojemu sercu – kynologia. A najwspanialsze chwile to te, kiedy mogę kilka z nich łączyć w jedną… :)
Marta Grabowska

Marta Grabowska

Cześć, mam na imię Marta i studiuję Informację Naukową i Bibliotekoznawstwo. Uwielbiam czytać książki, układać puzzle, słuchać muzyki i spędzać czas z rodziną. Jestem fanką zarówno gier planszowych, jak i komputerowych, seriali oraz piłki nożnej. Od czasu do czasu lubię także zrelaksować się przy malowaniu paznokci i zużyć na to swoje pokłady kreatywności.
Katarzyna Bebło

Katarzyna Bebło

Jestem osobą żywiołową, chętnie angażuję się i łatwo nawiązuję nowe znajomości. Lubię spotkania z przyjaciółmi oraz podejmowanie nowych wyzwań, bo dzięki temu mogę się więcej dowiedzieć o samej sobie. Kocham książki, sport i zwierzęta.
Julia Banduch

Julia Banduch

Fascynuje mnie świat sztuki, uwielbiam fotografię i malarstwo. Wypijam hektolitry herbaty, oglądam zdecydowanie zbyt wiele filmów, a muzykę jazzową traktuję jako soundtrack do mojej codzienności.
Alicja Jędrzejczyk

Alicja Jędrzejczyk

Jestem Alicja, studiuję architekturę informacji. Jestem tutaj, ponieważ porzuciłam moje aspiracje o byciu aktorką i postanowiłam skupić się na czymś, z czym mogę prowadzić realne marzenia o karierze zawodowej. Bardzo lubię pisać i odkrywać siebie, często myślami wybiegam w daleką przyszłość – zazwyczaj aż za bardzo. Jazdę konną zamieniłam na turystykę górską, którą uprawiam razem z rodzicami.
Anna Mazur

Anna Mazur

Jestem studentką informacji naukowej i bibliotekoznawstwa. Mam słabość do kotów, za dużych bluz i starych książek przygodowych. Interesuję się architekturą (szczególnie tą z okresu XIX-XXI wieku), fotografią i ogrodnictwem. Lubię też bawić się z drewnem i nadawać nowe życie starym przedmiotom.
Dominik Kempa

Dominik Kempa

Cześć, Jestem Dominik. Studiuję na drugim roku informacji w instytucjach e-społeczeństwa. Lubię Monsterki, burgery i inne rzeczy przyprawiające o zawał i cukrzycę. Fan buldożków, wombatów oraz innych zwierząt o sylwetce zbliżonej do kuli. Wolę pieski niż kotki. Interesuję się wieloma rzeczami, stąd decyzja o dołączeniu do KNI, ale jak na razie żadnej nie mógłbym uznać za swoją ulubioną. Z tego powodu wciąż poszukuję swojej pasji i trochę zazdroszczę ludziom, którzy już ją znaleźli. Udzielam się w międzynarodowej organizacji AIESEC, gdzie organizuję wymiany.
Anti

Anti

Cześć jestem Anti. W wolnym czasie studiuję informację naukową i bibliotekoznawstwo. W tym mniej wolnym zajmuje się rękodziełem, oglądaniem filmów animowanych i graniem w „poważne” gry planszowe. Opisać mnie można za pomocą jednego słowa: gaduła.
Laura Musiał

Laura Musiał

Od zawsze fascynowały mnie starożytne cywilizacje, dlatego chciałam zostać archeologiem. Wybrałam jednak informację naukową i bibliotekoznawstwo, ponieważ moja miłość do książek i chęć kontaktu z drugim człowiekiem przeważyła. W wolnym czasie czytam, słucham muzyki oraz wypijam ogromne ilości herbaty.

Nasi byli członkowie

Daniel Arndt
Joanna Balawander
Wojciech Balawander
Iwona Bany
Justyna Barczyk
Sylwia Bem
Piotr Biesiada
Anna Bogdańska
Anna Brzoska
Anna Burdyk
Małgorzata Caban
Agnieszka Cabon
Malina Cieciak
Justyna Cieślik
Anna Czardybon
Sergiusz Czarzasty
Ilona Czub
Martyna Darowska
Olena Drobitko
Anna Drygas
Patrycja Gadomska
Anna Gaj
Aleksandra Gajowska
Joanna Galant
Anna Gawinek
Marta Gawlik

Wojciech Gąska
Marlena Gęborska
Natalia Gładyś
Justyna Gnyp
Michał Gołata
Agata Gruchel
Zuzanna Gulcz
Maria Habryka
Agnieszka Hasik
Anna Honc
Marta Jabłońska
Justyna Januszewska
Małgorzata Jonkisz
Michał Kamiński
Joanna Kaźmierczak
Anna Kłysz
Gosia Kopczyńska
Przemysław Kożuch
Magdalena Krzywda
Paula Kuźma
Katarzyna Latusek
Bartłomiej Legis
Paulina Łosoń
Anna Maj
Magdalena Majer
Agnieszka Maroń

Anna Matysek
Barbara Morawiec
Judyta Motak
Monika Mrowiec
Magdalena Niemiec
Kamil Nowak
Łukasz Ogłoza
Tomasz Olik
Jolanta Organ
Dominika Paleczna
Dominika Panek
Paulina Pańta
Agnieszka Paszek
Emilia Patrzałek
Adriana Piechota
Ewa Poloczek
Joanna Polok
Beata Popiołek
Grzegorz Pytel
Joanna Raj
Marlena Rams
Aleksandra Reks
Anna Ryszarda Ryś
Weronika Sieczkowska
Maciej Skorupa
Kalina Sobieska

Dorota Sochocka
Katarzyna Sojka
Dorota Stołecka
Anna Suchecka
Sandra Suchowska
Anna Szczęśniak
Adrianna Szefer
Jagoda Szostak
Anna Śmigielska
Zuzanna Świeżowska
Marta Uzarowicz
Ewelina Wacławska
Ewa Warząchowska
Aleksandra Wąchalska
Bożena Wojtasiak
Artur Wójcik
Michał Wyszyński
Honorata Zarębska (Kostrzewa)
Klaudia Zatońska
Katarzyna Zimoch
Monika Znojek
Sylwia Żłobińska
Dominika Żugaj